pondělí 5. ledna 2015

Nekupujte zajíce v pytli, to raději Zajíce v krabici


Logo převzato z http://www.zajicivkrabici.cz/

Přátelé, rodina a Ježíšek dobře vědí, že jedlý dárek, kuchařská kniha nebo kuchyňská vychytávka mi udělá zaručeně radost. Tohle vědomí jsem nejspíš intenzivně posílila i svým blogem, takže letošním Vánocům tato kategorie dárků dominovala. Nutno říct, že i když Dita Pecháčková udělala Ježíškovi odloženým vydáním své druhé kuchařky trošičku čáru přes rozpočet, všichni moji blízcí byli opravdu vynalézaví. A já mám v plánu se s Vámi na stránkách Katčiny báječné kuchyně podělit o „recenze“ (píšu do uvozovek, aby to neznělo příliš velkohubě ;-)) na všechna kuchyňská „udělátka“, formy a pomůcky na pečení a také všemožné dobroty a recepty z nich. 

O tom, proč je dobré nekupovat zajíce v pytli, je zbytečné psát. Naopak, proč vyzkoušet Zajíce v krabici, se s Vámi podělím moc ráda. Zajíc v krabici je projekt, který si vytyčil za cíl přinášet všem milovníkům jídla a vaření kulinářské novinky, potraviny a suroviny, které jsou na našem trhu nové či méně známé, zajímavé, exotické, které obvykle nenajdete na pultech českých supermarketů.

Zajíc v krabici - prosinec 2014

Autoři projektu o nich mluví jako o „zajících s rodokmenem“, čemuž rozumějte tak, že jejich výrobci či dodavatelé si za nimi tzv. stojí a garantují jejich kvalitu. Dle jejich prohlášení se jedná o potraviny  z přírodních surovin, bez zbytečných konzervantů a barviv.

Zajíc v krabici - prosinec 2014

Zajíc v krabici je pochopitelně parafrází zajíce v pytli, s nímž má opravdu společné to, že obsah Zajíce na daný měsíc je pro Vás vždy překvapením. 

Cena Zajíce na jeden měsíc je 350,- Kč a obsah dle autorů projektu této ceně odpovídá. V tomto bodě mohu posloužit pouze svojí a Zuzčinou zkušeností, ale mohu s tím, myslím, souhlasit. Obsah Zajíce se samozřejmě každý měsíc mění. V případě, že by Vás ale některý z produktů zaujal, nemusíte se bát a nemusíte si ho šetřit, lze si ho i samostatně doobjednat buď v e-shopu tohoto projektu nebo přímo u dodavatele či výrobce. Předností Zajíce v krabici je podle mého sooudu také fakt, že pokud nepatříte mezi rozené experimentátory, pro které je vaření jedním velkým dobrodružstvím, ale spíše mezi ty, kteří bez přesného receptu nedají ani ránu, či se necítíte být zkušeným kuchtíkem či kuchtičkou, nemusíte se obávat, že si s jednotlivými potravinami neporadíte. V každém Zajíci najdete kartičky s recepty a radami, jak s nimi naložit.


Objednání lednového Zajíce jsem už, bohužel, prošvihla, naštěstí ale mám před sebou několik objevných gurmánských dobrodružství s dobrotami z toho prosincového a jsem celá napjatá, co najdu v krabici únorové. 

Mimochodem i sama krabice je moc pěkná, dekorativní a vkusná! Vzhledem k tomu, že si neustále od někud nosím lístečky a „lepíky“ s domácími recepty, porůznu vystříhávám super tipy z časopisů, mám už  pro svoji první zaječí krabici skvělé využití. A ty další najdou určitě své uplatnění ve spíži…

Zajíc v krabici byl báječným vánočním dárkem a milým překvapením. Za Ježíškem v tomto případě stála moje dcera Zuzanka a já si tak znovu připomněla, že pokud máme hlavu otevřenou, mohou být děti, ať už v jakémkoliv věku, naší obrovskou inspirací. Takže... Děkuju Ti, Ježíšku!

Pokud Vás Zajíc v krabici zaujal a rozhodnete se ho vyzkoušet, budu ráda, když se se svými postřehy a zkušenosti se mnou podělíte!

Žádné komentáře:

Okomentovat