úterý 30. června 2015

Třešňová ricotta


Pokud jste se nechali inspirovat a vrhli se na moji báječnou třešňovou bublaninu, je dost možné, že Vám zbyla trocha ricotty a pár třešní opilých portským tak jako mně. Tyhle suroviny se báječně hodily na moji dnešní zdravou a lahodnou snídani. Ale i pokud nepotřebujete spotřebovat zbytky z předchozího pečení, můžete si tenhle ranní pohár k snídani připravit a uvidíte, že Váš den začne hned o poznání lépe!

Co budete potřebovat (na každou jednu porci):
  • hrst třešní
  • trocha portského, brandy či rumu
  • 150 ml ricotty
  • 1 polévkovou lžíci moučkového cukru
  • hrst křupinek (např. Chocapic)

Třešně si (ideálně v předvečer přípravy snídaně) omyjte,  vypeckujte a naložte je do Vámi zvoleného alkoholu. Já využila zbylých třešní chrupek opilých tmavým portským, které jsem dávala do bublaniny.


Ricottu si ušlehejte spolu s moučkovým cukrem do jemné pěny. 

Připravte si sklenice k plnění. Poslouží Vám i miska či hrnek, ale pokud patříte jako já mezi milovníky kuchyně, kteří se jídlem rádi kochají i vizuálně, pak sáhněte po sklenici, ve které vrstvení potěší vaše oko.

Na dno dejte polovinu našlehané ricotty, přidejte opilé třešně. Pokud nepůjdete do práce právě pěšky nebo nepojedete tramvají, tak doporučuji z  nich lehce vymačkat co nejvíce alkoholu. Třešně zakryjte druhou polovinou ricotty a navrch přidejte snídaňové křupínky dle Vašeho výběru a chuti. Skvěle se budou hodit třeba amarantové lupínky nebo jako v mém případě kuličky chocapic.


A máte hotovo! Postavte si vodu na silnou kávu nebo čaj a pusťte se do lehké letní snídaně!

Žádné komentáře:

Okomentovat