pondělí 8. února 2016

Báječná limonáda s okurkou a citrónem
Než se pustíme do postní kuchyně, mám pro vás pár tipů, co pít. 

Jak už bylo napsáno, ať už půst či detox (rétoriku nechám na Vás) držíte z jakéhokoliv důvodu, měli byste vynechat nejen alkohol, ale i všechny možné sladké a sycené nápoje. 

Výjimkou jsou samozřejmě čisté ovocné či zeleninové šťávy, koktejly a smoothie. Na pořadu dne by ale měla být hlavně voda a zelené či bylinkové čaje. Sama nedokážu odhadnout, co se mnou udělá absence kávy, zvláště té ranní, ale jisto jistě vím, že si budu potřebovat tenhle asketický režim nějak ozvláštnit. 
Když jsme zaslechly se Zuzankou v našem kdysi oblíbeném seriálu o Gilmorových děvčatech lázeňský tip na očistnou pitnou kůru s okurkou, zdálo se nám to... divné. Považovali jsme to za filmový vtípek. Pak jsme to jednou v létě vyzkoušely a zjistily, že jsme se nemohly více mýlit. Jde  o nápoj voňavý, chuťově zajímavý a osvěžující. Prostě to vyzkoušejte! 

Co budete potřebovat:

  • 2 l vody
  • Polovinu salátové okurky
  • citrónOmytou okurku nakrájejte na plátky. Z citronu odkrojte 2 - 3 plátky na ozdobu a  ze zbytku vymačkejte šťávu. Máte-li citron bez chemického ošetření, můžete si z jeho kůry připravit na ozdobu i pár hoblinek, jídlo a pití přece může být potěchou i pro oko.
Do 2 litrů vody přidejte citronovou šťávu, nakrájené plátky okurky a citronu a nechce alespoň 2 - 3 hodinky, ale klidně i přes noc odstát v lednici.Žádné komentáře:

Okomentovat