pondělí 11. května 2015

Zelené smoothie se svěžími bylinkami


V rámci mojí smoothiemánie už jsme si společně vyzkoušeli červenou i žlutou, teď se pusťme do zelené a náš barevný mix bychom mohli završit modrou, protože modrá je dobrá a navíc příslušný modrý recept už mám v hlavě, na mou duši! ;-)

Co budete potřebovat (na cca 500 ml nápoje):
  • 3 kiwi
  • 1 zelené jablko (např. Granny Smith nebo Golden Delicious)
  • šťávu ze dvou limetek
  • bohatou snítku čerstvé máty 
  • vrcholové lístky meduňky na ozdobení
  • podle chuti volitelně jablečný mošt nebo limetkovou šťávu na naředění


Do mixéru či odšťavňovače vložte oloupané a nakrájené ovoce. Já preferuji mixér (též chopper). Do mixéru můžete dát rovnou všechny ingredience pohromadě, tedy ovoce, šťávu ze dvou limetek a lístky máty z jedné větší snítky. Ideální do tohohle svěžího nápoje je odrůda máty zvaná klasna, která má větší, silnější a chuťově velmi výrazné lístky. S mixérem dosáhnete bohaté a husté šťávy. Někomu by mohla vadit drobná zrníčka kiwi, ale podle mě dodají nápoji zajímavý vzhled.

Používáte-li odšťavňovač, dostanete čirou šťávu bez semínek. V takovém případě teprve po odšťavnění kiwi a jablka přidejte šťávu z limetek a rozmixujte je s mátou.
Nakonec podle potřeby nařeďte buď jablečným moštem nebo limetkovým džusem/šťávou. A nápoj dozdobte vrcholovými lístky meduňky, která se velmi dobře doplňuje právě s mátou. 

Nápoj má příjemnou, lehce nakyslou a  osvěžující chuť a díky lístkům aromatické máty klasny i peprmintově chladivý ocásek, což rozhodně  v následujících horkých dnech oceníte.


Tak žijte zdravě, ale nepřehánějte to!

Žádné komentáře:

Okomentovat