středa 20. května 2015

Báječné smoothie Blueberry HillPoslední slibované smoothie mělo být modré, protože "modrá je dobrá" . A já opravdu doufala, že s ohledem na ingredience modré bude, protože při inventuře mrazáku se ukázalo, že jsem měla loni v létě poněkud velké oči, co se borůvek týče...ve skutečnosti je spíš do fialova, ale věřím, že i tak Vám bude chutnat báječně! 

Co budete potřebovat (na 2 porce)
  • 2 banány
  • 2 hrsti borůvek
  • 300 ml mléka
  • snítku šalvěje
Borůvky, banány, 2-3 lístky čerstvé šalvěje a cca 100 ml mléka rozmixujte na jemnou kaši. Ostatně právě díky od oné "jemnosti" má nápoj svoje jméno. Ovocné pyré nařeďte zbytkem mléka, ozdobte zbývajícími lístky šalvěje a pusťte se do toho.

Chcete-li nápoj vydatnější, sytější, berete-li si ho například do školy či do práce namísto oběda, můžete polovinu mléka nahradit řeckým jogurtem a přidat lžičku medu. 

A pokud se nebojíte alternativ a chuťových experimentů, mohou šalvěj nahradit nebo doplnit květy fialek, které teď právě kvetou, nebo zahradních macešek. Obojí je jedlé, obojí je chutné a oba druhy kvítků dodají nápoji nejen další chuťový, ale i estetický rozměr.


Na zdraví!Žádné komentáře:

Okomentovat