čtvrtek 9. července 2015

Pikantní meruňkový džem s kapkou brandy


Ačkoliv "velké džemování" (ne, naštěstí nešlo s ohledem na můj vrozený hudební hluch o nic spojeného s hudbou) proběhlo ve skutečnosti jako jednodenní víkendová akce již před dvěma týdny, formálně se ale k meruňkovému opojení vracím teprve teď. Nicméně nebojte se, s ohledem na to, že jahody, meruňky i třešně jsou právě na vrcholu sezóny, pokud se rozhodnete pro můj recept, určitě máte ještě týden dva času natrhat nebo nakoupit a vyzkoušet.

Co budete potřebovat:
  • cca 1 kg vypeckovaných meruněk
  • cca 400 g krystalového cukru
  • 50 ml brandy
  • špetku skořice a chilli
  • zavařovací sklenice

Zhruba 2/3 rozpůlených a vypeckovaných meruněk vložte do nižšího kastrolu a na mírném ohni je nechte rozvařit. V téhle fázi doporučuji od zavařeniny neodcházet a pečlivě ji hlídat, občas meruňky prohnat vařečkou v hrnci, aby se "nepřichytily". Meruňky však rychle pustí šťávu, takže riziko je minimální, ale nejste-li si přesto jistí, klidně meruňky podlijte 2-3 lžícemi vody. Jakmile se meruňky rozvaří na kaši, přisypte za stálého míchání cukr, šplíchněte na ně brandy. I pokud chystáte zavařeninu pro děti, alkoholu se nebojte, ten se vypaří a zůstane jen příjemná kořeněná chuť a vůně. Přisypte špetku skořice a na špičku nože chilli. Důkladně vše promíchejte. 


Pokud se tvoří pěna, jemně ji z povrchu meruňkové kaše seberte lžící. Přidejte zbývající třetinu meruněk. Tady záleží na Vás  a Vašich chutích, zda a jak velké kousky ovoce máte v zavařenině nejraději, případně jak ji budete užívat: pokud přijde na chleba či do koláče, nebojte se větších kousků ovoce, ale pokud s ní třeba plánujete lepit vánoční cukroví, bude lepší ovoce rozmělnit. Zavařeninu za občasného míchání nechte bublat  na mírném plameni ještě asi 15 minut. Poté ji plňte do vyvařených, ještě teplých zavařovacích sklenic. Před uzavřením můžete víčka zlehka potřít brandy, zintenzivní se tak vůně a současně se víčko desinfikuje. Nechte zavařeninu chvilku  (asi 5 minut) odpočívat hlavou vzhůru. 

A máte hotovo! Tahle meruňková zavařenina Vám rozsvítí i to sebe zamračenější podzimní či zimní ráno, zahřeje Vás v bříšku i na duši... Ale nebojte se ji ochutnat klidně i hned!


Pěkné léto!


Žádné komentáře:

Okomentovat